SYRIA – MIĘDZYNARODOWE TARGI SIMA w DAMASZKU 2008

W dniach 27-31 maja 2008 roku odbywały się międzynarodowe targi przemysłowe w Damaszku w Syrii. Ze swoją ofertą z sektora przemysłowego, zaprezentowało się wiele firm syryjskich, także z Turcji, Chin, Rosji, Tajlandii, Ukrainy oraz Polski.

sima16

Organizatorem targów była organizacja Syrian International Marketing Association (SIMA), a współorganizatorem – turecka organizacja handlowa ze Stambułu. Na targach swoje stoisko przedstawiła m.in. Damascus Chamber of Commerce. Na mocy prawa z 1959 roku jest to organizacja typu non-profit, publiczna, wspierająca przedsięwzięcia komercyjne.

VIDEO SIMA 2008:

GALERIA, DAMASZEK

ZOBACZ INNE ZDJĘCIA Z SYRII

Lokalizacja targów to obrzeża miasta w drodze na lotnisko, w kompleksie wystawienniczym o nazwie City Fairs. Przykładem polskiego kompleksu jest zabudowa międzynarodowych targów w Poznaniu. Dla odwiedzających z zagranicy, najłatwiej było dostać się specjalnym autobusem podstawionym na rondzie Bab Touma, bądź własnym pojazdem.

Ambasada Polska w Damaszku przedstawiła ofertę polską w Pawilonie 11 kompleksu targów Damascus Fairgrounds. Jej oficjalnym przedstawicielem jest Attache Gospodarczy Ambasady Polskiej w Syrii – Piotr Porazinski. Na stoisku dostępny był m.in. katalog firm polskich obecnych na rynku arabskim z 2008 roku, ze wstępem Bazylego Al-Hamisa, prezesa Biura Współpracy Polsko-Arabskiej. We wprowadzeniu czytamy: „Polskie firmy od zawsze cieszą się bardzo dobrą opinią w krajach arabskich, posiadają ogromne doświadczenie, znane są z rzetelności i uczciwości w biznesie, która zrodziła się z wieloletniej współpracy w latach ubiegłych. Dzięki zaistnieniu Naszego Katalogu wiele firm polskich już nawiązało rokującą wielkie nadzieje współpracę z kontrahentami z krajów arabskich”.

GALERIA, STOISKO POLSKIE

Ponadto przedstawiono ofertę indywidualnych firm z następujących sektorów : produkty telekomunikacyjne, elektryczne; pompy; maszyny rolnicze i budowlane; filtry; wyposażenie z sektora naftowego; produkty metalowe; pojazdy specjalne oraz transportowe z sektora obronnego i inne.

Jedną z osób pośredniczących w rozmowach pomiędzy kontrahentami polskimi i arabskimi jest Aiman Hammadeh, także obecny na targach http://www.hammadeh-travel.com/

GALERIA, SIMA 2008

fotografie i video: Marcin Pietrzyk

29 maja 2008, Damaszek

——————————————–

INFORMACJE DODATKOWE:

Industrial Exhibition 27-31. 05. 2008

http://www.simafairs.com/

4th International Exhibition for Electric Industrial Automation

Organiser:
Syrıan International Marketing Association (SIMA)
Damascus, PO BOX 33734
tel. 00963 11 3325235 lub 3325245
fax. 3325223